ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Młody Obywatel: Boże Narodzenie

"Młodzi w służbie społeczności lokalnej", czyli uczniowie elbląskich szkół z wizytą w DPS w przeddzień świąt Bożego Narodzenia.

2014-01-10 mob-boze-narodzenie

W myśl założeń projektu edukacyjnego pn. "Młodzi w służbie społeczności lokalnej" uczniowie zaprzyjaźnionych szkół: ZSIŚiU i SOSW nr 1 odwiedzili 17 grudnia 2013 r pensjonariuszy DPS "Niezapominajka" w Elblągu. Przedświąteczne spotkanie uświetniła prezentacja multimedialna poświęcona "Tradycjom i zwyczajom świąt Bożego Narodzenia". Przedstawiciele obu pokoleń, czyniąc tradycji zadość, spędzili bożonarodzeniowy czas oczekiwania na wspólnym kolędowaniu. Montaż słowno-muzyczny, poparty fragmentami poezji, wprowadził seniorów w atmosferę tych jedynych, niepowtarzalnych świąt, pełnych miłości, wzajemnego zbliżenia, zrozumienia dla innych. Wiązanka staropolskich kolęd śpiewanych przez chór uczennic ZSIŚiU przy gitarowym akompaniamencie pani Katarzyny Jankowskaiej, dopełniła swego, zacierając różnice międzypokoleniowe. Uwieńczeniem spotkania był czas wspólnej ekspresji twórczej, poświęcony pracom plastyczno-technicznym. Uczniowie wraz z seniorami wykonali ozdoby świąteczne, które zostały zawieszone na choince.

Joanna Pawlukowicz i Magdalena Goryszewska

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk