ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Młody Obywatel: Wycieczka do Regionalnego Centrum Wolontariatu

Udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym - "Młody Obywatel" skłonił uczniów klas I a i b fryzjer oraz kl. I TT do odbycia w dn. 13.02.2014 r. wycieczki do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

2014-02-17 mob-centrum-wolontariatu

Jednym z celów projektu jest współpraca z różnymi podmiotami istniejącymi w środowisku lokalnym. Problematykę wolontariatu przybliżyła młodzieży pani Gabriela Zimirowska, która przeprowadziła warsztaty oparte na swobodnej i ukierunkowanej pytaniami pogadance kształcącej oraz dyskusji. Uczniowie zapoznali się z piękną ideą pracy wolontariatu i zasadami pomagania wszystkim, którzy pomocy potrzebują. Duże zainteresowanie wzbudziła propozycja współpracy mi.in. opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi z DPS przy ul. Kasprzaka w Elblągu.

Wizyta w Centrum wpisuje się w cykl działań projektowych, wdrażając młodzież do odpowiedzialnej roli obywatela i aktywnego współuczestnictwa w życiu środowiska lokalnego.

Joanna Pawlukowicz Magdalena Goryszewska

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk