ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Dbamy o nasze zdrowie

W ramach projektu Młody Obywatel młodzież ZSIŚiU i SOSW nr 1 w Elblągu spotkała się w dn. 20 lutego 2014 r. na zajęciach rekreacyjno-ruchowych ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Sekcja gimnastyczna jest najbardziej oblegana przez seniorów. Z radością uczestniczą w zajęciach gimnastycznych. Tym bardziej, że jest to nie tylko pożyteczne, ale także ułatwia utrzymywanie kontaktów towarzyskich, co podnosi ich samopoczucie, nie czują się wyizolowani i są włączeni w życie społeczne.

2014-03-03 dbamy-o-zdrowie

Celem gimnastyki jest ogólne usprawnienie organizmu, zwiększenie ruchomości, elastyczności stawów i siły mięśni. Na zajęcia zostali zaproszeni również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej "Niezapominajka".

Zajęcia poprowadził p. Kazimierz Hryniewicz. Spotkanie zaczęło się od krótkiej rozmowy wprowadzającej nt. zdrowia i znaczenia ruchu dla dobrego samopoczucia. Mini wykład był urozmaicony wesołymi przykładami, które wprowadziły wszystkich w bardzo dobry nastrój.Zajęcia prowadzone były bardzo ciekawie. Ćwiczenia były różnorodne. Wykonywano ćwiczenia rozluźniające, oddechowe, korygujące postawę a także elementy gier ruchowych. Seniorzy wykonywali ćwiczenia bardzo starannie, nie mieli czasu na nudzenie się. Również seniorzy z DPS „Niezapominajka" włączyli się aktywnie i bardzo starannie ale na wesoło uczyli się nowych ćwiczeń. Do gier ruchowych p. Kazimierz zaprosił również młodzież. Wspólnie z seniorami z DPS Niezapominajka i Uniwersytetu III Wieku graliśmy w „węża", „kto pierwszy" i „w podaj do kapitana". To była wspaniała zabawa a jaka pożyteczna.

Oj, przydałoby się więcej takich zajęć!!!

Joanna Pawlukowicz

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk