logo zsisiu biale  zawody

Dbamy o nasze zdrowie

W ramach projektu Młody Obywatel młodzież ZSIŚiU i SOSW nr 1 w Elblągu spotkała się w dn. 20 lutego 2014 r. na zajęciach rekreacyjno-ruchowych ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Sekcja gimnastyczna jest najbardziej oblegana przez seniorów. Z radością uczestniczą w zajęciach gimnastycznych. Tym bardziej, że jest to nie tylko pożyteczne, ale także ułatwia utrzymywanie kontaktów towarzyskich, co podnosi ich samopoczucie, nie czują się wyizolowani i są włączeni w życie społeczne.

2014-03-03 dbamy-o-zdrowie

Celem gimnastyki jest ogólne usprawnienie organizmu, zwiększenie ruchomości, elastyczności stawów i siły mięśni. Na zajęcia zostali zaproszeni również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej "Niezapominajka".

Zajęcia poprowadził p. Kazimierz Hryniewicz. Spotkanie zaczęło się od krótkiej rozmowy wprowadzającej nt. zdrowia i znaczenia ruchu dla dobrego samopoczucia. Mini wykład był urozmaicony wesołymi przykładami, które wprowadziły wszystkich w bardzo dobry nastrój.Zajęcia prowadzone były bardzo ciekawie. Ćwiczenia były różnorodne. Wykonywano ćwiczenia rozluźniające, oddechowe, korygujące postawę a także elementy gier ruchowych. Seniorzy wykonywali ćwiczenia bardzo starannie, nie mieli czasu na nudzenie się. Również seniorzy z DPS „Niezapominajka" włączyli się aktywnie i bardzo starannie ale na wesoło uczyli się nowych ćwiczeń. Do gier ruchowych p. Kazimierz zaprosił również młodzież. Wspólnie z seniorami z DPS Niezapominajka i Uniwersytetu III Wieku graliśmy w „węża", „kto pierwszy" i „w podaj do kapitana". To była wspaniała zabawa a jaka pożyteczna.

Oj, przydałoby się więcej takich zajęć!!!

Joanna Pawlukowicz