logo zsisiu biale  zawody

MŁODY OBYWATEL – SENIORZY Z DPS „NIEZAPOMINAJKA” W KAWIARENCE INTERNETOWEJ

Poszukując odpowiedzi na jedno z kluczowych pytań problemowych projektu Młody Obywatel uczniowie SOSW nr 1 i ZSIŚiU, pod czujnym okiem nauczyciela informatyki - pana Artura, zaznajamiali pensjonariuszy DPS z obsługą komputera.

2014-05-11 mob-kafejka-internetowa

Młodzież, zgłębiając wraz z seniorami tajemnice Internetu, wykazała się dobrą orientacją w posługiwaniu się technologią informatyczną. Umiejętności i wiedza młodego pokolenia okazały się szczególnie cenne w pozyskiwaniu informacji na wybranych stronach internetowych. Uczniowie pomagali seniorom w znalezieniu stron zawierających wiadomości o wydarzeniach lokalnych – www.elblag.pl, pokazywali co można znaleźć na stronie www.wp.pl oraz czemu służy adres internetowy www.google.pl. Odwiedzając strony internetowe obu szkół można było odtworzyć kolejne kroki realizacji projektu „Młodzi w służbie społeczności lokalnej”, a przy tym, co ciekawe, wśród zdjęć, odnaleźć samego siebie. Seniorom sprawiało to dużą przyjemność zwłaszcza, że większość z nich po raz pierwszy mogło samodzielnie znaleźć informacje przy pomocy komputera i Internetu. Przybliżono też seniorom stronę www.ceo.org.pl jako źródło wiadomości o działaniach Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego patronatem objęto realizowany projekt edukacyjny. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze i sprzyjało realizacji wyznaczonych w projekcie zadań.

Joanna Pawlukowicz