ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

MŁODY OBYWATEL – SENIORZY Z DPS „NIEZAPOMINAJKA” W KAWIARENCE INTERNETOWEJ

Poszukując odpowiedzi na jedno z kluczowych pytań problemowych projektu Młody Obywatel uczniowie SOSW nr 1 i ZSIŚiU, pod czujnym okiem nauczyciela informatyki - pana Artura, zaznajamiali pensjonariuszy DPS z obsługą komputera.

2014-05-11 mob-kafejka-internetowa

Młodzież, zgłębiając wraz z seniorami tajemnice Internetu, wykazała się dobrą orientacją w posługiwaniu się technologią informatyczną. Umiejętności i wiedza młodego pokolenia okazały się szczególnie cenne w pozyskiwaniu informacji na wybranych stronach internetowych. Uczniowie pomagali seniorom w znalezieniu stron zawierających wiadomości o wydarzeniach lokalnych – www.elblag.pl, pokazywali co można znaleźć na stronie www.wp.pl oraz czemu służy adres internetowy www.google.pl. Odwiedzając strony internetowe obu szkół można było odtworzyć kolejne kroki realizacji projektu „Młodzi w służbie społeczności lokalnej”, a przy tym, co ciekawe, wśród zdjęć, odnaleźć samego siebie. Seniorom sprawiało to dużą przyjemność zwłaszcza, że większość z nich po raz pierwszy mogło samodzielnie znaleźć informacje przy pomocy komputera i Internetu. Przybliżono też seniorom stronę www.ceo.org.pl jako źródło wiadomości o działaniach Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego patronatem objęto realizowany projekt edukacyjny. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze i sprzyjało realizacji wyznaczonych w projekcie zadań.

Joanna Pawlukowicz

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk