logo zsisiu biale  zawody

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Dnia 29 maja 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem p. Magdaleną Kowalewską z Natur House. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji szkolnego projektu pt. „Dostęp do żywności”.

2014-05-29 dietetyk

Pani dietetyk zaprezentowała uczniom zasady zdrowego odżywiania, wskazała najczęściej popełnianie błędy żywieniowe, przestrzegała przed stosowaniem wszelkich bardziej znanych lub mniej znanych diet, wskazując na skutki uboczne. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, w które produkty warto wzbogacić dietę, a które są im zbędne. Pani Magdalena przekonywała młodzież do aktywności ruchowej, która jest potrzebna w każdym okresie życia człowieka. Uczniowie mogli również zapoznać się ze skutkami niewłaściwego odżywiania jak: otyłość, nadwaga, anoreksja, bulimia. W spotkaniu z dietetykiem uczestniczyły klasy : I „a” fryzjer i I „b” fryzjer.

Alicja Mikulska