ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Patroni naszych ulic: Józef Piłsudski

5 listopada 2014 r. odwiedziliśmy mieszkańców i firmy mieszczące się przy ul. Józefa Piłsudskiego w Elblągu. Młodzież roznosiła broszury przygotowane przez IPN i zachęcała mieszkańców ulicy do zapoznania się z patronem.

2014-11-05 patroni-ulic 001

Wielu ulicom i placom, przy których mieszkamy i pracujemy, patronują postaci historyczne. Wybór patronów przestrzeni, w której żyjemy, świadczy nie tylko o naszej wrażliwości historycznej, lecz także wskazuje na wartości, do których chcemy się odwoływać. Warto znać patrona swojej ulicy, wiedzieć, czyje nazwisko wymieniamy, podając przy różnych okazjach własny adres.

Wśród patronów ulic i placów są osoby, które na trwałe zapisały się w dziejach Polski XX w. W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej IPN publikuje krótkie opracowania prezentujące sylwetki niektórych z nich.

Uczniowie kl. I TT, II TT, IIa f i IIb f z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu podjęli się realizacji projektu pod patronatem IPN. Naszym celem jest dostarczenie publikacji IPN do każdego gospodarstwa domowego, każdej firmy, które znajdują się przy ulicy noszącej imię tego patrona.

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, odwiedziliśmy mieszkańców i firmy mieszczące się przy ul. Józefa Piłsudskiego w Elblągu. Młodzież, podczas roznoszenia folderów, podejmowała rozmowę z mieszkańcami, pracodawcami i pracownikami firm. Zachęcała do zapoznania się z patronem ulicy. Tak, aby mieszkańcy mogli być dumni z patrona swojej ulicy.

Podczas wykonania zadania odwiedziliśmy bibliotekę elbląską filię nr 3. Tam zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia wystawy prac niepełnosprawnych mieszkańców Elblążan. Przy tej okazji wspomnieliśmy nasz zeszłoroczny projekt – Młody Obywatel.

Następna ulica, której mieszkańców odwiedzimy nosi imię gen. Leopolda Okulickiego

Joanna Pawlukowicz


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk