ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Ogólnopolski projekt edukacyjny

W roku szkolnym 2013-2014 przystąpiliśmy do realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pod patronatem IPN : "O tym nie można zapomnieć... spotkania z kobietami, które przeszły piekło obozów i łagrów". Udział w projekcie dostarczyć ma uczniom wiedzy na temat dwóch typów władzy totalitarnej – zbudowanej w Niemczech - opartej na nacjonaliźmie i rasizmie oraz powstałej w ZSRR - odwołującej się do komunizmu i pojęciu klasy.

2014-11-14 bolesne-wspomnienia 004

Uczniowie chętni do udziału w projekcie dobrali się sami w trzy i czteroosobowe zespoły. Zadaniem uczniów jest zgromadzenie materiału notacyjnego, stanowiącego punkt wyjścia do refleksji na temat konsekwencji społecznych i psychologicznych ustroju totalitarnego. Nauczyciel i uczniowie odnajdują przy pomocy koordynatorów z IPN i kontaktują się ze świadkami historii - kobietami, które przebywały w obozie lub łagrze podczas II wojny światowej i nagrywają z nimi wywiad , który będzie prezentowany na podsumowaniu działań projektowych na konferencji w Warszawie. Projekt ma pokazać, w jaki sposób odbierają i doświadczają świata kobiety, jakimi wartościami się kierują, w jaki sposób wojna wpłynęła na ich dalsze losy.

Nagrodą dla zespołu, który otrzyma najwyższe oceny za wszystkie rezultaty swojej pracy jest udział w wyjeździe do miejsca pamięci - byłego obozu w Ravensbrück.

19 listopada 2014 r o godz.13.30 odbędą się kolejne zajęcia zgodnie z harmonogramem projektu - lekcja otwarta pod tytułem "Był czas, kiedy byłam tylko numerem, przeżycia więźniarek z obozu Ravensbrük".

Na zajęcia zapraszają uczestnicy projektu-uczniowie klas: I TT, II TT, II AF i II BF.

Joanna Pawlukowicz


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk