logo zsisiu biale  zawody

Tydzień edukacji globalnej w ZSIŚiU

W ubiegłym roku szkolnym szkoła uczestniczyła w projekcje edukacyjnym "Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności" efektem czego było otrzymanie certyfikatu "Szkoły Humanitarnej". W ramach kontynuacji działań projektowych w tym roku szkolnym włączyliśmy się w "Akcję edukację" Polskiej Akcji Humanitarnej.

2014-11-21 edukacja-globalna 006

W ramach "Tygodnia edukacji globalnej" w dniach od 17-24 listopada 2014 roku zorganizowana została kampania "Akcja edukacja". Celem kampanii było:

  • pozyskanie pieniędzy w dostępie do edukacji na rzecz mieszkańców krajów globalnego Południa;
  • dotarcie do uczniów z przekazem, jak wygląda szkolna codzienność ich rówieśników w krajach globalnego Południa;
  • uświadomienie uczniom znaczenia edukacji w rozwoju społecznym państw jak i również jednostki i całych społeczeństw;
  • ukazanie krajów ogarniętych kryzysami humanitarnymi. W związku z założonymi celami, w szkole zostały przeprowadzone następujące działania: "Współczesna szkoła afgańska" - wystawa; "Akcja edukacja" - wystawka; "Prawo do edukacji" - projekcja filmu dla uczniów; Kiermasz ciast.

W kampanię „Akcja edukacja" zaangażowały się następujące klasy : III A fryzjer, I stolarz, IV TUF, II B stolarz, II MZ, III T/T, III MZ. Uzbieraliśmy kwotę 150 złotych, które to zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej - program "Prawo do edukacji".

Pragnę gorąco podziękować wymienionym klasom za aktywny udział na rzecz kampanii.

Dziękuję Alicja Mikulska