ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Tydzień edukacji globalnej w ZSIŚiU

W ubiegłym roku szkolnym szkoła uczestniczyła w projekcje edukacyjnym "Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności" efektem czego było otrzymanie certyfikatu "Szkoły Humanitarnej". W ramach kontynuacji działań projektowych w tym roku szkolnym włączyliśmy się w "Akcję edukację" Polskiej Akcji Humanitarnej.

2014-11-21 edukacja-globalna 006

W ramach "Tygodnia edukacji globalnej" w dniach od 17-24 listopada 2014 roku zorganizowana została kampania "Akcja edukacja". Celem kampanii było:

  • pozyskanie pieniędzy w dostępie do edukacji na rzecz mieszkańców krajów globalnego Południa;
  • dotarcie do uczniów z przekazem, jak wygląda szkolna codzienność ich rówieśników w krajach globalnego Południa;
  • uświadomienie uczniom znaczenia edukacji w rozwoju społecznym państw jak i również jednostki i całych społeczeństw;
  • ukazanie krajów ogarniętych kryzysami humanitarnymi. W związku z założonymi celami, w szkole zostały przeprowadzone następujące działania: "Współczesna szkoła afgańska" - wystawa; "Akcja edukacja" - wystawka; "Prawo do edukacji" - projekcja filmu dla uczniów; Kiermasz ciast.

W kampanię „Akcja edukacja" zaangażowały się następujące klasy : III A fryzjer, I stolarz, IV TUF, II B stolarz, II MZ, III T/T, III MZ. Uzbieraliśmy kwotę 150 złotych, które to zostały przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej - program "Prawo do edukacji".

Pragnę gorąco podziękować wymienionym klasom za aktywny udział na rzecz kampanii.

Dziękuję Alicja Mikulska


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk