55 625 64 81 | zsisiu@elblag.eu | Tu jesteśmy | Dołącz do nas! | Plan lekcji | Procedury bezpieczeństwa |
Dla większości z nas rok szkolny zaczął się 4 września. Jednak nie wszyscy czekali z rozpoczęciem nauki na pierwszy dzwonek. Czworo nauczycieli z naszej szkoły bardzo pracowicie spędziło ostatnie dni wakacji biorąc udział w szkoleniu na Malcie. Jeden z efektów ich pracy można podziwiać poniżej.
Kurs odbył się w dniach 23-29 sierpnia i pozwolił naszej kadrze udoskonalić swoje umiejętności kształcenia i poznać nowe atrakcyjne narzędzia dzięki, którym zajęcia lekcyjne staną się bardziej urozmaicone. Nauczyciele wymienili doświadczenia i porównali systemy edukacji z innymi uczestnikami szkolenia z Hiszpanii, Łotwy i Polski.
Każdy dzień zajęć był bardzo interesujący i bogaty w nowe doświadczenia. Pierwszego dnia w ramach warsztatów nauczyciele poznali możliwości eTwinningu oraz Stop Motion Animation. Zajęcia terenowe pozwoliły im natomiast poznać kulturę i historię Malty. Gospodarze pokazali uczestnikom starożytne Hagar Qim oraz Żurrieq - miasto słynące z położonej niedaleko Błękitnej Groty (Blue Grotto). Na zakończenie wycieczki odwiedzili jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Malty, pierwszą stolicę tego państwa-miasta Mdinę - Miasto Ciszy.
Kolejne dni przynosiły coraz więcej nowych narzędzi i technik wizualnych. Nauczyciele poznali aplikacje tj. Digital Video, Moovly, Wordpress, Kahoot, Digital Stories i Prezi. Każdy z tych programów znacząco zwiększa atrakcyjność prowadzonych lekcji, a co za tym idzie zwiększa zainteresowanie uczniów prezentowanym tematem. Oprócz zajęć warsztatowych nauczyciele brali również udział w kolejnych zajęciach terenowych. Podczas wycieczki do stolicy Malty - Valetty, poznali historię i zabytki miasta oraz posmakowali tradycyjnych smakołyków kuchni maltańskiej oraz wzięli udział w przygotowaniu hobz biz-zejt - maltańskiego chleba.
Na zakończenie szkolenia nauczyciele musieli wykazać się nowo zdobytą wiedzą i umiejętnościami wykorzystania poznanych narzędzi multimedialnych. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, z których każda musiała wykonać projekt zaliczeniowy. Wszystkie grupy stworzyły prezentacje, na które składały się filmy animowane i interaktywne zabawy edukacyjne. Po egzaminie końcowym uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobycie nowych umiejętności.
Zarówno wyjazd, jak i zajęcia okazały się wyjątkowo inspirujące dla naszych nauczycieli. Dzięki wymianie doświadczeń i opanowaniu nowych technik pracy z uczniami wzbogacą oni nie tylko swoje lekcje, ale również zajęcia pozalekcyjne i inne działania, w których biorą udział, np. wolontariat.
Projekt "Edukacja przyszłości - technologia, wiedza, doświadczenie" zrealizowany został przy wsparciu Funduszy Europejskich w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Kwota dofinansowania wyniosła 15.648.00€.
Copyright © 2024 Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika. Joomla templates powered by Sparky.