ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Zebraliśmy ponad 7 litrów krwi!

Ponad 7 litrów krwi udało się zebrać w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług podczas akcji krwiodawstwa pod hasłem "100 litrów krwi - dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą".

W akcji udział wzięło 18 uczniów i uczennic ZSIŚiU z czego 6 oddawało krew po raz pierwszy. Uczestnikom udało się zebrać dokładnie 7,200 ml krwi, która trafi do potrzebujących. Jest to o tyle ważne, że krew to lek, którego nie udało się do tej pory uzyskać syntetycznie. Stąd jej wartość jest bezcenna.

Wszystkich chętnych, którym nie udało się wziąć udziału w akcji zapraszamy do stacji krwiodawstwa w Elblągu przy ul. Bema 80. Kolejna akcja w naszej szkole odbędzie się 19.11.2019 r.

Dziękujemy każdemu, kto dzieli się swoją krwią!

Jerzy Pędzisz, prezes HDK "Absolwent" przy ZSIŚiU


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk