ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Nasi finaliści Złotej kielni 2020

Najlepsi uczniowie klas budowlanych z całej Polski spotkali się w Poznaniu podczas finału 49. edycji turnieju Złota kielnia.

Młodzi zawodowcy mogli zmierzyć się w siedmiu kategoriach. W jednej z nich – prace dekarskie – wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. W trwającej trzy dni rywalizacji Tomasz Skidaniuk i Michał Depka musieli wykazać się zarówno doskonałą wiedzą, jak i fachowymi umiejętnościami w walce o tytuł pierwszego dekarza w Polsce. Ostatecznie uczniowie ZSIŚiU zajęli 3 i 6 miejsce, udowadniając, że należą do najlepszych młodych dekarzy w kraju. Kontynuują tym samym tradycję zapoczątkowaną przez swoich starszych, szkolnych kolegów, którzy również stawali na podium konkursu Złotej kielni. Obaj finaliści zostaną zwolnieni z części ustnej egzaminu zawodowego.

Organizatorem Turnieju było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej. Sam konkurs ma na celu celu rozwijanie wiedzy uczniów w wybranych przez nich zawodach budowlanych. Doskonalenie umiejętności praktycznych objętych wymogami programowymi oraz wzbogacanie ich o nowe technologie z rynku budowlanego.


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk