ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Młody Obywatel - Bądź piękna na wiosnę

7 marca 2014 r. na zaproszenie uczniów ZSIŚiU w Elblągu do szkoły przy ul Obrońców Pokoju 44 przybyli uczestnicy Ogólnopolskiego Projektu Obywatelskiego pt. "Młodzi w służbie pokoleniom" - seniorzy z DPS "Niezapominajka" oraz uczniowie SOSW nr 1 w Elblągu. Spotkanie zostało zorganizowane w przededniu Święta Kobiet. Z tej okazji Seniorki z Domu Pomocy Społecznej "Niezapominajka" zostały zaproszone do salonu fryzjerskiego w ZSIŚiU, gdzie uczennice klas fryzjerskich zaproponowały Paniom różnego rodzaju zabiegi fryzjerskie.

2014-03-13 mob-piekna-wiosna

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym poczęstunkiem podczas, którego uczennice klasy
I TT: Marta Jabłońska i Aleksandra Gut przedstawiły pokaz multimedialny nt. jak być piękną w każdym wieku. Następnie uczniowie kl. I TT: Stanisław Bodziacki i Tomasz Kuc złożyli Paniom serdeczne życzenia, wręczyli kwiatki i ręcznie wykonane, przez Alicję Korkosz, kartki okolicznościowe. Życzenia i kartki również dostały dziewczynki z SOSW nr 1.

W drugiej części spotkania Seniorki udały się do pracowni fryzjerskiej. Tam każdą Panią zajęły się troskliwie i fachowo uczennice klas fryzjerskich. Pod czujnym okiem pań: Anny Chodorowskiej i Magdaleny Falkowskiej uczennice obcinały włosy, modelowały fryzury a nawet wykonały trwałe ondulacje. Uczennice kl. II TT , III TUF i III f/s: Oliwia Lenarczyk, Roksana Sokół , Magdalena Boniecka, Paulina Wojtowicz, Marlena Richert, Katarzyna Przywara, Edyta Jurczak i Inga Tomaszewska wykazały się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Atmosfera w pracowni była bardzo przyjemna. Starsze Panie opowiadały o swojej młodości i wspominały jak to dawniej obchodziło się dzień kobiet. W tym samym czasie najmłodsi uczestnicy projektu zwiedzili szkołę i obejrzeli szkolną uroczystość pt. The Voice of ZSIŚiU.

Spotkanie zakończyło się wnioskiem Seniorek, że dobrze dbać o siebie ale najważniejsze jest, żeby otaczali nas ludzie życzliwi. Zaangażowanie młodzieży i ich pracę oceniły bardzo wysoko - wszystkim serdecznie dziękując.

Joanna Pawlukowicz

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk