logo zsisiu biale  zawody

Młody Obywatel - Bądź piękna na wiosnę

7 marca 2014 r. na zaproszenie uczniów ZSIŚiU w Elblągu do szkoły przy ul Obrońców Pokoju 44 przybyli uczestnicy Ogólnopolskiego Projektu Obywatelskiego pt. "Młodzi w służbie pokoleniom" - seniorzy z DPS "Niezapominajka" oraz uczniowie SOSW nr 1 w Elblągu. Spotkanie zostało zorganizowane w przededniu Święta Kobiet. Z tej okazji Seniorki z Domu Pomocy Społecznej "Niezapominajka" zostały zaproszone do salonu fryzjerskiego w ZSIŚiU, gdzie uczennice klas fryzjerskich zaproponowały Paniom różnego rodzaju zabiegi fryzjerskie.

2014-03-13 mob-piekna-wiosna

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym poczęstunkiem podczas, którego uczennice klasy
I TT: Marta Jabłońska i Aleksandra Gut przedstawiły pokaz multimedialny nt. jak być piękną w każdym wieku. Następnie uczniowie kl. I TT: Stanisław Bodziacki i Tomasz Kuc złożyli Paniom serdeczne życzenia, wręczyli kwiatki i ręcznie wykonane, przez Alicję Korkosz, kartki okolicznościowe. Życzenia i kartki również dostały dziewczynki z SOSW nr 1.

W drugiej części spotkania Seniorki udały się do pracowni fryzjerskiej. Tam każdą Panią zajęły się troskliwie i fachowo uczennice klas fryzjerskich. Pod czujnym okiem pań: Anny Chodorowskiej i Magdaleny Falkowskiej uczennice obcinały włosy, modelowały fryzury a nawet wykonały trwałe ondulacje. Uczennice kl. II TT , III TUF i III f/s: Oliwia Lenarczyk, Roksana Sokół , Magdalena Boniecka, Paulina Wojtowicz, Marlena Richert, Katarzyna Przywara, Edyta Jurczak i Inga Tomaszewska wykazały się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Atmosfera w pracowni była bardzo przyjemna. Starsze Panie opowiadały o swojej młodości i wspominały jak to dawniej obchodziło się dzień kobiet. W tym samym czasie najmłodsi uczestnicy projektu zwiedzili szkołę i obejrzeli szkolną uroczystość pt. The Voice of ZSIŚiU.

Spotkanie zakończyło się wnioskiem Seniorek, że dobrze dbać o siebie ale najważniejsze jest, żeby otaczali nas ludzie życzliwi. Zaangażowanie młodzieży i ich pracę oceniły bardzo wysoko - wszystkim serdecznie dziękując.

Joanna Pawlukowicz