ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Tydzień z patronem

19 lutego urodziny obchodził patron naszej szkoły Mikołaj Kopernik. Data ta została ogłoszona przez prezydenta Andrzeja Dudę nowym świętem państwowym - Dniem Nauki Polskiej. W tym roku święto to obchodzimy po raz pierwszy.

Z okazji urodzin Mikołaja Kopernika zorganizowaliśmy Tydzień z Patronem. którego podsumowanie odbyło się 28 lutego. Na samym początku uczniowie obejrzeli krótki film o życiu i działalności wielkiego Polaka. Prowadząca Kamila Kruczkowska zaprezentowała wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole związane z Tygodniem o Patronie. W dniu urodzin Mikołaja Kopernika 19 lutego odbyła się wycieczka uczniów z klasy I technikum do Fromborka, miasta astronoma twórcy teorii heliocentrycznej. Wiedzę o Patronie uczniowie mogli również przybliżyć zwiedzając w naszej szkole wystawę poświęconą naszemu rodakowi. Ekspozycja znajduje się na pierwszym piętrze. Kolejnym działaniem przybliżającym sylwetkę wielkiego Polaka było ogłoszenie takich konkursów jak:

  • plastycznego pt. „Portret Kopernika”,
  • literackiego na fraszkę o Koperniku,
  • Kahoot – internetowego quizu sprawdzającego wiedzę o naszej szkole i jej Patronie,
  • konkursu na wypieki pt. „KoPierniki”,
  • konkursu na scenkę pt. „Kopernik w filmie”,
  • konkursu fryzjerskiego pt. „Kosmiczna stylizacja”.

Prace na konkurs plastyczny pt. „Portret Kopernika” i konkurs literacki na fraszkę o Koperniku zostały wyeksponowane na tablicach przy bibliotece. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w obu konkursach zostali nagrodzeni. Internetowy quiz sprawdzający wiedzę o naszym patronie wygrał Marek Rybicki z klasy I technikum. Uzyskał najlepszy wynik i najlepszy czas. W konkursie „KoPierniki” wzięła udział klasa II tuf i na ręce pani Biedrzyckiej została przekazana słodka nagroda. Konkurs na scenkę pt. „Kopernik w filmie” nie odbyły się z powodu braku zainteresowania wśród uczniów. Kolejnym konkursem uświetniającym sylwetkę wielkiego astronoma był konkurs fryzjerski pt. „Kosmiczna stylizacja”. Zadanie polegało na wykonaniu fryzury, makijażu oraz dobraniu stroju nawiązującego do idei patrona. W konkursie na najładniejszą „Kosmiczną stylizację” głosowali wszyscy uczniowie zgromadzeni na podsumowaniu. Decyzją większości uczniów w konkursie „Kosmiczna stylizacja” zwyciężyła drużyna nr 1 w składzie: Marta Talerczyk, Natalia Korneluk i Aleksandra Bergman. Nagrody zostały ufundowane przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Elblągu – serdecznie dziękujemy.

Alicja Mikulska


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk