logo zsisiu biale  zawody

OOlimpiada Solidarności. Dwie dekady historii – Olimpiada historyczna

Do VI edycji Olimpiady udział zgłosiło blisko 600 szkół z całej Polski. Z województwa warm.-mazurskiego startuje 20 szkół w tym nasza. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności. Patronaty honorowe nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji. Partnerami projektu są: NSZZ Solidarność oraz Instytut Pamięci Narodowej. Patronaty medialne nad VI edycją objęło: TVP Historia, Polska Press Grupa, Onet.pl i Radio Gdańsk.

slider 01


26.11.2018 r odbył się etap szkolny, który wygrał Marcin Hofman z kl. I technik energetyk, na drugiej pozycji uplasował się Mikołaj Hoppe z kl. III technik technologii drewna. Ci dwaj uczniowie będą próbowali swych sił w wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się w Olsztynie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.
Joanna Pawlukowicz