logo zsisiu biale  zawody

Zlot Pamięci Narodowej - Nadbrzeże 2019

6 kwietnia pasjonaci pieszych wędrówek z naszej szkoły wzięli udział w 43. Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej - Nadbrzeże 2019. Organizatorem rajdu był Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu.

Zlot rozpoczął się w Próchniku przy średniowiecznym kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Krzysztof Żynda, przewodnik PTTK, opowiedział naszej drużynie o historii kościoła i miejscowości. Następnie uczestnicy ruszyli czerwonym szlakiem przez Szwajcarię Próchnicką. Marsz w akompaniamencie ptasich treli i towarzystwie dobrych humorów zakończył się w Nadbrzeżu.

Udział w zlocie był włączeniem się w realizację hasła programowego PTTK na 2019 rok "Z PTTK wspólnym szlakiem". W jego trakcie reprezentanci naszej szkoły oddali cześć poległym o wyzwolenie narodowe i społeczne w czasie II wojny światowej. Wędrówka była też okazją do poznania walorów krajoznawczo-turystycznych Ziemi Elbląskiej i popularyzacją czynnego wypoczynku po pracy i nauce.