logo zsisiu biale  zawody

Pomagamy naturze - wspólne sadzenie lasu

Uczniowie I klasy technikum i grupa uczniów II i III klasy stolarz Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, podjęli akcję wspólnego sadzenia drzew z leśnikami w Krasnym Lesie - Nadleśnictwo Elbląg.

Akcja miała uświadomić znaczenie ekologicznej i gospodarczej roli drzew w naszym życiu. Drzewa znacząco wpływają na zmiany klimatu, pochłaniają ogromne ilości dwutlenku węgla, wpływają na czystość powietrza, ograniczają erozję gleby oraz łagodzą powodzie i susze.

Uczestnicy przeszli krótkie przeszkolenie z techniki sadzenia, po którym ochoczo wzięli się do pracy. Łącznie posadzili blisko 800 dębów, co nie było prostym zadaniem. Ostatecznie wszystkie dęby znalazły swoje miejsce w lesie, w którym wcześniej zostały wycięte drzewa. Pozwoliło to, zgodnie ze sztuką leśną, na zachowanie trwałość lasu w danym miejscu.

Dziękuję wszystkim za dobrą robotę i wzorową postawę uczniowską.

Jerzy Pędzisz - organizator akcji