ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Zajęcia integracyjne na Ścieżce Piekarczyka

We wrześniu uczniowie czterech klas pierwszych wzięli udział w zajęciach integracyjnych na Starym Mieście. Zajęcia miały na celu zapoznanie z historią miasta i jego zabytkami.

W pierwszej części zajęć zwiedziliśmy wystawy w elbląskim muzeum oraz obejrzeliśmy film "Historia ponad granicami". Następnie uczniowie podzieleni na grupy zwiedzali i odkrywali zabytki starówki elbląskiej przy pomocy aplikacji mobilnej "Ścieżka Piekarczyka". Nagrodą było zdobycie Certyfikatu Zdobywcy. Aby otrzymać certyfikat trzeba było odnaleźć przynajmniej 9 z 14 obiektów zabytkowych (60%). Po zdobyciu certyfikatów młodzież weszła na Bramę Targową lub wieżę Katedry, z której podziwiała Stare Miasto. Efektem zajęć są wykonane plakaty z ilustrowaną ścieżką Piekarczyka.


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk