ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Młodzi głosują

Kolejny raz nasza młodzież brała udział w prawyborach do parlamentu. Tym razem do parlamentu RP.

Głosowanie poprzedzone było lekcją otwartą, w której udział brali uczniowie kl. I technikum usług i systemów energe-tyki odnawialnej i kl. IIIa i IIIb fryzjer. Lekcja poświęcona była roli i zadaniom parlamentu RP.

Wybory przygotowali i przeprowadzili uczniowie kl. I tuiseo: Bartłomiej Laszuk, Mateusz Kozłowski, Mikołaj Owsianka, Wero-nika Goliszek, Jakub Szczerba, Wiktoria Beszczyńska, Bartosz Bocheński.

W dniach 7-11.10.2019 r uczniowie naszej szkoły mogli oddać głos na jedno z sześciu ugrupowań wystawiających swoich kandydatów w naszym okręgu. W głosowaniu wzięło udział 253 uczniów. Zwyciężył KW Konfederacja i Niepodległość, na drugim miejscu uplasował się KW Prawo i Sprawiedliwość zaś trzecie miejsce zajął KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, tuż za nim był KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni i KW Polskie Stronnictwo Ludowe. Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy nie zdobyli ani jednego głosu.

Joanna Pawlukowicz


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk