ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

2. miejsce w konkursie Zawodowa Ściana

Nasza drużyna zdobyła 2. miejsce w konkursie Digitale Wandgestaltung - berufsorientiertes (Zawodowa Ściana - plakat cyfrowy).

Nasi uczniowie z klasy III T (Jakub Bloch, Daria Borkowska, Julia Jońca, Nikol Różańska) wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach projektu Goethe-Institut "Niemiecki - Sukces w zawodzie".

Konkurs miał na celu rozwinięcie kompetencji medialnych uczniów oraz zwiększenie świadomości ich, nauczycieli i dyrekcji w kwestii znaczenia otoczenia dla procesu dydaktycznego. Zadaniem uczniów była cyfrowa aranżacja jednej ze ścian pracowni języka niemieckiego oraz (ewentualnie) przedmiotów zawodowych i przekształcenie jej w środowisko sprzyjające pracy i nauce. Szczególnie ważne było przy tym pokazanie specyfiki poszczególnych zawodów.

Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach: szkoły branżowe i technika. Liczyła się pomysłowość i oryginalność prac. Nagrodą były bony do wykorzystania na wyposażenie wspierające nauczanie języka niemieckiego lub warsztaty metodyczno-dydaktyczne.

Nagrody za kolejne miejsca wynosiły odpowiednio:

  • pierwsze miejsce 2000 PLN
  • drugie miejsce 1500 PLN
  • trzecie miejsce 1000 PLN
  • nagroda specjalna ufundowana przez firmę Thyssenkrupp dla uczestników ze szkoły z Gdańska - dzień w firmie Thyssenkrupp.

Uroczysta gala dla laureatów odbyła się w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

Nasza szkoła zajęła 2 miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni! Dziękujemy naszym uczestnikom z klasy III T oraz zachęcamy do udziału w następnych projektach.

Projekt został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ambasady Niemiec w Warszawie i realizowany we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową i Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji ze środków Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Marta Grabowska, Jarosław Stryjczyk


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk