ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

III Turniej wiedzy o Polsce

15 listopada w turnieju, zorganizowanym dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości, rywalizowali uczniowie klas pierwszych.

Celem turnieju jest upowszechnienie wiedzy o historii, geografii i kulturze Polski, pogłębienie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny, kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego.

Do finału zakwalifikowali się uczniowie z czterech klas. Klasy pierwsze reprezentowane były przez czteroosobowe drużyny, które zmagały się w różnych formach sprawdzających wiedzę i umiejętności (np. plakat, puzzle, test, dyktando itp.). Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa wpierana przez sędziów drużynowych, którymi były uczennice klasy II a fryzjer. Turniej poprowadziła uczennica klasy II TUF - Paulina Piróg.

W tym roku tytuł mistrza zdobyła drużyna klasy I technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w składzie: Oliwia Wyrozębska, Bartosz Laszuk, Mikołaj Owsianka i Bartek Bocheński.

Joanna Pawlukowicz, Alicja Mikulska


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk