ezgif 6 41ca6d6d78cf

 

logo zsisiu biale  

Akademia Młodego Zawodowca

Akademia Młodego Zawodowca ruszyła! Uczniowie z SP nr 16 wzięli udział w zajęciach związanych z OZE.

Warsztaty przeprowadzili uczniowie klasy 4T w zawodzie technik energetyk. Młodzi słuchacze podczas prezentacji zapoznali się z energią słoneczną. Następnie rozwiązali test wiedzy z OZE. Część praktyczna odbywała się w naszej najnowocześniejszej pracowni wyposażonej w wysokiej jakości sprzęt edukacyjny.

Prowadzący zaprezentowali m.in.:

  • model pompy ciepła woda - woda nadający się do demonstracji zasady działania i budowy pompy ciepła,
  • stanowisko wyposażone w ogniwo fotowoltaiczne i turbinę wiatrową o sumarycznej mocy 100 W służące do eksperymentowania w warunkach laboratoryjnych ze źródłami energii odnawialnej (OZE), takimi jak energia słoneczna i energia wiatrowa.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie. :)


We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk